wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane sztachety drewniane błyskawicznie się niszczą i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk i właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać typy konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa należy zacząć od właściwego i starannego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten typ płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz